Posilování doma s jednoručkami

Jednoruční činky jsou základem nejen pro domácí posilování. Jak s nimi cvičit správně?

Na jednoručky nedá dopustit ani Arnold Schwarzenegger, který je vždy považoval za úplný základ posilování a dokázal je využít v řadě odlišných variant cviků pro co nejefektivnější vytvarování svalů.

Jak začít posilovat s jednoručkami?

Základním tipem je začít posilovat pro růst svalů, ne pro jejich formování.  Začátečníkům doporučujeme pouze základní cviky - jeden základní cvik na každou partii.

Z partií patří mezi ty nejsledovanější bicepsy. Vypracované bicepsy chce mít snad každý návštěvník posilovny, každý muž, který s posilováním začíná. V tomto směru vám jednoručky pomohou. Základním cvikem je ohýbání paží. Jinak se tomu také říká flexi cvičení. Tento jednoduchý pohyb má varianty dané postavením (polohou) předloktí. Buď máte dlaně dopředu před tělem, nebo je máte k tělu. 

Přední část paže nejlépe procvičíte zdvihy s velkou činkou podhmatem. Toto bývá obvykle první cvik pro posilování bicepsů. Dále se využívají jednoručky v různých variantách - cvičení ve stoji, v sedě, kladivové zdvihy, atd. 

Cviky na posilování bicepsů

  • pro krátkou a dlouhou hlavu bicepsu - např. zdvih s velkou činkou podhmatem, kdy činku přitahujete k tělu, nebo bicepsový zdvih s jednoručkami - v sedě, nebo ve stoji
  • pro vnitřní krátkou hlavu - opět bicepsový zdvih velkou (olympijskou) činkou s podhmatem
  • pro velkou hlavu - to samé jako výše, ale s úzkým úchopem
  • pažní sval posílíte všemi cviky, při kterých dlaně směřují k tělu - těm se říká kladivové zdvihy

Nejprodávanější jednoručky - inSPORTline Profi

Pokud hledáte kvalitní jednoruční činky, zaměřte svou pozornost na inSPORTline Profi, činky o závažích 2 až 60 kilogramů! Díky tomuto maximálního rozsahu hmotností si vybere opravdu každý sportovec. Jsou vybaveny ergonomicky tvarovanou rukojetí, osou s protiskluzovou úpravou, takže se skvěle drží a výborně se s nimi cvičí. Cena se odvíjí od hmotnosti závaží, nejsou nejlevnější, ale vyšší cena je s ohledem na vysokou kvalitu velmi příznivá.

Posilování  >  Novinky  >  Posilování doma s jednoručkami

Novinky

Všechny novinky