Posilování pro zdravá záda

Bolest zad trápí čím dál více lidí. Jak na pevná a zdravá záda, jak pomocí cvičení a posilování předejít bolestem zádového svalstva?

Na bolavá záda najdete řadu tipů - od spinálních cviků, přes doporučené pohybové aktivity, až po zaručeně účinné zdravotní pomůcky.

Začněte chůzí

Zní to až moc jednoduše? Tak se zamyslete. Bolest zad a páteře patří mezi civilizační choroby posledních desetiletí. A co se během posledních dejme tomu 20-30 let stalo? Lidé více vysedávají v práci, u počítačů, u televize a méně chodí. A v tom je zásadní problém. Lidské tělo se vyvíjelo tisíce let, kdy se lidé mnohem více hýbali. Nyní bez pohybu musí tělo nějakým způsobem reagovat. A reaguje bolestí.  

Základní radou je více chodit - ujděte denně aspoň 10 tisíc kroků. To si změříte buď krokoměrem, nebo aplikací v mobilním telefonu (hledejte pod názvem pedometer). Chůzí posilujete a každý krok navíc může znamenat malé přiblížení ke zdravým zádům.

Vědecky  - jak páteř během chůze rotuje? Levá noha a pravá ruka dopředu, poté naopak, pravá noha a levá ruka dopředu. Soustřeďte se na jemnou rotaci páteře.

Domácí cvičení pro zdravá záda

Snažte se co nejvíce cviků provádět jednoruč, tím docílíte tak moc užitečné torze páteře. Cviky provádějte ve větším počtu opakování (10-15) a s menší vahou, velice pomalu.

  • Rozpažky jednoruč (prsa)
  • Diagonální předpažování jednoruč (deltové svaly)
  • Rotační cviky s posilovacím pásem (gumou)
  • Cviky na nejrůznější svalové partie prováděné jednoruč s posilovacím pásem

Pomůže také brániční dýchání a veškeré cviky pro hluboké břišní svaly. Velmi přínosné je také cvičení na balanční podložce, nebo rotaně. Veškeré cviky provádějte pomalu s důrazem na správné břišní dýchání.

Autotrakční lehátko inSPORTline Verge - pro domácí boj s bolestí zad

Lehátko ve skvělém poměru cena / výkon. Pozitivně jej popisují zákazníci v recenzích. Stačí zmnit jednu, od p. Utěšeného:
Výborná ,,hračka,, zatím používám lehátko krátce,ale po vyhřeznuté plotýnce jsem měl necitlivé lýtko a palec u nohy. Po druhém použití se necitlivost začla ztrácet a můžu už i hýbat palcem. Výsledky jsou znatelné už po pár dnech a začínám přemýšlet o dražší variantě.
A jeho shrnutí: Nízká cena na to co do života přinese.

Verge je vyroben z odolného ocelového materiálu, který ve spojitosti s měkkou podložkou vytváří maximální komfort při cvičení. S nosností až 120 kg a skládacím mechanismem pro uskladnění je to výjimečné lehátko pro domácí cvičení.

Posilování  >  Novinky  >  Posilování pro zdravá záda

Novinky

Všechny novinky