Co dělat před posilováním? Zahřejte celé tělo!

Ke správnému posilování patří i správná příprava před samotným posilovacím tréninkem. Jak připravit tělo na intenzivní zátěž v posilovně?

Před posilováním je třeba dostat svaly na provozní teplotu. A je jedno, zda budete posilovat břišní svaly, nebo vás čekají série pro bicepsy. Rozehřátím svalů na provozní teplotu předejdete zbytečným svalovým zraněním.

Vyzkoušejte trenažéry

Jednou z možností jsou různé typy trenažérů, které najdete v každém fitcentru. Pro začátek tréninku volte spíše menší zátěž, potřebujete se jen rozhýbat. Někomu stačí na trénink dojít, pro většinu cvičících, kteří dorazí do posilovny autem, je však rozcvička nutností. Svaly před cvičením příliš neprotahujeme (pouze krátce), strečink je vhodný až po tréninku.

Takže nejdřív na trenažér:

  • běžecký pás - lehký poklus je ideální, rozhýbe celé tělo
  • eliptical - je ještě komplexnější a protáhne opravdu všechny svaly těla, skvělý před komplexním posilováním
  • rotoped, cykotrenažér - klasika, která se taky hodí např. po cyklistickém tréninku na vyježdění
  • veslovací trenažér - pouze s malou zátěží

Pokud nemáte trenažéry k dispozici, mělo by stačit se proběhnout, nebo vyklusat na místě. Každopádně a%t už zvolíte jakoukoliv formu protažení, stačí opravdu pár minut. A berte ohled i na vaše preference, prostě, co vám vyhovuje nejvíce..

Pro rozehřátí před domácím posilováním - běžecký pás inSPORTline Sprynkl

Tento nenáročný a levný běžecký pás je ideální pro domácí běhání. Na běžekcé pásy je lehký, snadno skladovatelný. Nemá motor, k pohybu tedy dochází vlastní silou.  Pás nabízí 8 stupňů nastavení zátěže, kvalitní a přehledný LCD display, který zobrazuje počet spálených kalorií, puls, čas, rychlost, uběhnutá vzdálenost a jiné. Pro běžné, nenáročné užívání je ideální. 

Je vhodný také pro rychlejší chůzi a simulaci chůze do kopce. Skvělý tedy i při rehabilitacích, pro lidi, kteří potřebují pravidelně chodit, nebo lehce běhat za každého počasí, nebo jsou zdravotně omezeni.

Posilování  >  Novinky  >  Co dělat před posilováním? Zahřejte celé tělo!

Novinky

Všechny novinky