Jak správně regenerovat po posilování?

K růstu svalů patří posilování, životospráva a správná regenerace. Podívejme se, co doporučují profíci.

Každý fitnes trenér, nebo odborník z posilovny vám řekne, že svaly rostou v období odpočinku, regenerace. Proto je třeba na renegerování nezapomínat a tělo nepřetěžovat. Pro růst svalů je důležitá samozřejmě i výživa a obecně životospráva. O tom v jiném článku, dnes se zaměříme na renegeraci.

Regenerace trvá i 14 dnů

Po intenzivním posilování začíná tělo regenerovat a obecně je připraveno na další větší fyzickou zátěž až po 48 hodinách, záleží na typu tréninku a samozřejmě na fyzické kondici každého jedince. Každopádně po dni posilování byste si měli dát další den od posilování pohov a i po 48 hodinách posilovat jiné partie těla. 

V době odpočinku je třeba tělo dostatečně dobře vyživovat (sportovní výživa, kvalitní jídlo obsahující bílkoviny a především sacharidy, které doplní důležitý svalový glykogen) a podporovat tak růst svalů a obnovení svalových vláken.

Stejné svaly můžete opět posilovat nejlépe po 4 dnech. Proto se doporučuje posilovat stejné partie maximálně 3x týdně, ideálně pouze 2x. Někteří odborníci doporučuji interval prodloužit na 5 dnů, proto je často posilovací tréninkový plán ne týdenní, ale čtrnáctidenní.

Jestliže nebudete věnovat dostatečnou pozornost regeneraci, nebudete dělat mezi tréninky stejných svalových partií dostatečné časové odstupy, může vést tento přístup k fyzickému přetrénování a ke ztrátě svalové hmoty!

Nezapomeňte, že pokud chcete nabrat svalovou hmotu, musíte své úsilí rozdělit na 3 části:

  1. Výživa
  2. Trénink
  3. Regenerace

Všechny tři skupiny musí být v rovnováze, žádná není důležitější!

Regenerace na gymnastickém míči Top Ball 65 cm

Jedním z neprodávanějších gymnastických míčů je Top Ball o průměru 65 cm, který koupíte za méně než 400 korun a vybrat si můžete z šesti barevných variant. Kvalitní provedení z pružného a pevného PVC a protiskluzová úpravá jsou tolik žádané pro regeneraci na míči. Nosnost má až 600 kilogramů a součástí balení je ruční pumpa pro snadné nafouknutí do požadovaného objemu. 

Je ideální pro regeneraci po cvičení, ať už jste posilovali, nebo třeba jezdili na trenažérů.

Posilování  >  Novinky  >  Jak správně regenerovat po posilování?

Novinky

Všechny novinky